niedziela, 16 lipca 2017

NIE ZAPOMNIJ #1Witam wszystkich zgromadzonych!


Ostatnio na fanpage'u “Lustrzane Słowa” jak również na moim instagramie możesz znaleźć zdjęcie maleńkich kwiatków - niezapominajek.


Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi do głowy kiedy na nie patrzę - ludzie.
Małe, niewinne, skromne, próbujące przebić się przez grono większych potężniejszych pięknych roślin. Tak samo jak jeden mały człowiek, który próbuje osiągnąć swój wymarzony cel, spełnić najskrytsze marzenia.


Każda osoba w Twoim otoczeniu wpływa na kształtowanie Twojego charakteru. Nie ważne czy jest to osoba, którą znasz od dziecka czy ktoś nowo poznany. Każda osoba w Twoim życiu tworzy wspomnienia, dobre i złe. Nie pozwól na utratę żadnego z nich!


Temat jest dosyć rozległy także podzieliłam go na kilka części.
Posty nie będą tu wstawione wszystkie po kolei, ponieważ jeden i ten sam w kółko temat to cholerne nudy, a Ty przychodzisz tu po mały dreszczyk emocji, a nie po to żeby sobie poziewać!


CZĘŚĆ PIERWSZA!
Życie to nie bajka, życie to nie gra - pewnie milion razy słyszałeś to od przemęczonych pracą rodziców. Dlaczego tak mówili? Pewnie dlatego żebyś dorastał powoli i cieszył się każdym dniem chociaż brzmiało to zupełnie na odwrót.
Rodzice nie zawsze mówią to co chciałbyś od nich usłyszeć, nie zawsze zmotywują Cię wystarczająco do tego abyś w końcu wstał z najwygodniejszego miejsca w Twoim życiu czyli łóżka. Najgorzej jest kiedy już skończysz szkołę ponadgimnazjalną i chcesz wyjechać aby “rozpocząć nowe życie”. JEZU! Zainwestuj w porządne słuchawki i wtedy rozmawiaj :)
Rodzic jak to rodzic - 20 lat przyzwyczajenia to jednak jest trochę czasu nie dziw się więc, że próbuje Cię zatrzymać na kolejne kilka lat.
Rozważ każdą możliwą opcję - nie patrz tylko na cudze szczęście czy atencje. W życiu trzeba być trochę egoistą. Zobacz perspektywy jakie Cię czekają kiedy zostaniesz przy rodzicach, oraz te, które możesz osiągnąć odcinając pępowinę. Wybierz tą opcję która będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie. To Twoje życie, jesteś już dorosły, Mamusia mleczka nie ugotuje.
WSTAWAJ I WALCZ! ALE NIGDY NIE ZAPOMINAJ!


Odnosząc się do typów rodziców to jest ich tyle, że generalnie nie zliczy się na palcach obu rąk i nóg. Dlaczego? BO RODZIC TO TEŻ CZŁOWIEK. Tak jak Ty tyle, że starszy i wie więcej od Ciebie... do pewnego wieku. :)
Zdarzają się rodzice nadopiekuńczy, którzy tak Cię kochają, że nie widzą nic złego, że dzień w dzień zmywają po Tobie brudne naczynia, robią Ci obiady, które Ty masz w dupie, bo nie lubisz tego czy tamtego, sprzątają Ci w pokoju, bo przecież Ty nie masz na to czasu leżąc cały dzień w łóżku i oglądając filmy czy wychodząc z kumplami na wioskę czy miasto. W skrócie mówiąc dla nich nie ważne jest to kim jesteś, tylko to, że jesteś.
Moja uwaga - rodzic kocha Cię nad życie, zrób coś dla niego, wstań z łóżka i zrób coś pożytecznego, odpuść jeden wieczór z kumplami i poświęć go na pogaduchy z Matką czy Ojcem, uśmiech i duma widniejąca na twarzy rodzica to widok bezcenny - ZAPAMIĘTAJ :)

Nie oszukujmy się ale słowo "rodzic" dla większości z Nas kojarzy się z ciepłym określeniem osoby, która nas urodziła czy wychowała. Kojarzy nam się z ogromną, bezwarunkową miłością i opieką.
Jednak nie każdy jest stworzony do tej roli. Wyżej wspomniałam o tych nadmiernie kochających, także teraz musi być ich przeciwieństwo.
Wielu rodziców ma problem z okazywaniem swoich uczuć - nie mówią dziecku, że go kochają, są z niego dumni, nie motywują tylko albo siedzą cicho albo wymagają więcej i więcej nie poświęcając wystarczającej uwagi. Często przez takie zachowanie człowiek zaczyna się buntować i robić na złość drugiej osobie. Czuje się niezauważony, więc zabiega o atencję w większości przypadkach zabierając się do tego w zły sposób począwszy od problemów w szkole do problemów z prawem.
To, że rodzic nie okazuje Ci tyle uwagi ile Ty byś od niego oczekiwał nie znaczy, że nie darzy Cię żadnym uczuciem. Zastanów się zanim wyciągniesz wnioski, zadaj sobie pytanie - może on też miał ciężkie dzieciństwo? Idź i porozmawiaj, ciągnij za język tak długo, aż Ci odpowie - jesteś jego dzieckiem MASZ PRAWO wiedzieć o nim wszystko!
To, że rodzic wymaga od Ciebie za dużo nie znaczy, że nie jest z Ciebie dumny. Uważam, że to nawet lepiej jak rodzic jest wymagający i pchnie Cię na "dobrą ścieżkę". Oczywiście mógłby chociaż czasami wydusić słowa typu - okej, fajnie, że dostałeś dobrą ocenę albo zrobiłeś to czy tamto - zawsze to jakaś pochwała, a Ty w małym stopniu czułbyś się zauważony.
Jeżeli przeszkadzają Ci "wymogi" Twoich rodziców powiedz im to! Zrób kawę, herbatę, nalej soku usiądź i porozmawiaj, jesteś człowiekiem nie robotem NIE MASZ OBOWIĄZKU robić wszystkiego idealnie.

Każdy z nas jest inny, każdy ma swoje lepsze i gorsze dni, ale siedząc cicho nic nie osiągniesz. W domu, w szkole, w pracy TWOIM OBOWIĄZKIEM jest opanować strach i mówić! Oczywiście w przypadkach kiedy jesteś zdenerwowany i najchętniej zwyzywałbyś każdego - radzę przyhamować język, ponieważ to akurat wyjdzie na Twoją niekorzyść :)


Podsumowując:
Czy jest dobrze czy źle o niczym nie zapominaj, ponieważ każda chwila w Twoim życiu jest dla Ciebie cenną nauczką i pamiętaj NIE BÓJ SIĘ MÓWIĆ, PYTAĆ I WALCZYĆ O SWOJE!

Jeżeli podobał Ci się ten post odezwij się w komentarzu!
Napisz coś od siebie!
UDOSTĘPNIJ!
Odezwij się do mnie na e-mail: paulinamulyk@onet.pl
Zajrzyj na mój fanpage - lustrzaneslowa
oraz na instagram - paulinamulyk

DO NAPISANIA!

HEJ 💜


Czytaj dalej »

1 komentarz :

  1. ten CAPS LOCK troszkę jak poradnik ma działać ? słowa są dobre, ale nic nie zastąpi przepracowania problemu. Przez szybę też można się całować.

    OdpowiedzUsuń