Tematyka

Witaj w trochę innej części Lustrzanych Słów. Tym razem nie spojrzymy na świat przez obiektyw a właśnie przez słowa.
Jak już pewnie wiesz z zakładki o blogu, że lubię także pisać teksty. Napisałam ich już 3. Mam nadzieję, że moja czasami dosyć wybujała wyobraźnia pozwoli mi na napisanie jeszcze większej ilości, no ale pożyjemy, zobaczymy.
W tej zakładce chcę Ci streścić o czym jest dane opowiadanie i jak i kiedy powstało.

Telefon
Pierwszym opowiadaniem jakie napisałam był "Telefon". Zaczęłam je pisać jakoś w 3 klasie gimnazjum, a skończyłam będąc już w 1 klasie technikum.  Dość długo zajęło mi napisanie tego tekstu, ale wtedy miałam trochę słomiany zapał i brakowało mi weny twórczej. Zaczęło się od tego, że miałam sen który powtarzał mi się kilka dni z rzędu. Może to śmiesznie zabrzmi ale - tak.. można powiedzieć że trochę sobie wyśniłam to opowiadanie. Tytuł tekstu może nie powala na kolana ale w 100% nawiązuje do tego co w opowiadaniu najważniejsze czyli jak jeden telefon możne zaburzyć nasze dotychczasowe spokojne szczęśliwe życie. Ogólnie tekst jest o miłości. Dość trudnej, może trochę toksycznej i pełnej komplikacji, ale prawdziwie szczerej. Więcej znajdziesz tutaj, ode mnie już nic więcej się nie dowiesz.


Porwanie

Drugie opowiadanie, które także było inspirowane snem, ale tym razem to był zwykły jeden sen, a nie senne deja vu. Napisałam je na przełomie klasy 1/2 technikum. Również zajęło mi to trochę czasu, ale już nie tak dużo jak przy pierwszym tekście. Głównym tematem opowiadania również jest miłość. Jest to opowieść o czystej bezwarunkowej miłości, do której dochodzi w wyniku zakładu. W tym opowiadaniu jeszcze bardziej poniosła mnie wyobraźnia i jest jeszcze więcej rozstań, powrotów, dramatów, uśmiechów, łez i miłości. Więcej znajdziesz tutaj, ja już wystarczająco dużo Ci powiedziałam.

Pamiętnik zaginionej
Trzecie opowiadanie, które niedawno skończyłam inspirowane jest trochę jednym z seriali, który oglądam. Pisałam je kilka miesięcy z powodu totalnego braku weny. Jest lekki wątek miłosny pomiędzy głównymi bohaterami opowiadania, ale nie jest to główny temat tekstu. 
Kobieta po stracie ojca i męża coraz bardziej nie może poradzić sobie z problemami życia codziennego. Pewnego dnia sprowadza do domu, w którym mieszka wraz z córką nowego mężczyznę, który okazuje się jej największym życiowym błędem. Więcej znajdziesz tutaj.

Zapraszam do lektur! Czekam na Twoje komentarze, pytania, uwagi. Chcę znać Twoją opinię. Mam nadzieję, że opowiadania przypadną Ci do gustu.
Pamiętaj! Weź kubek z Twoim ulubionym gorącym napojem, usiądź wygodnie w fotelu i czytaj, kochaj!

Czytaj dalej »

1 komentarz :

  1. Skoro lubisz pisać, to może dołączysz do naszego projektu? Archipelag Escursione składa się z siedmiu wysp, gatunek i tematyka są dowolne. Proponujemy także wymianę buttonami. Pozdrawiam, na pewno będę wpadać częściej;)
    Lavender LVR z escursione.blog.pl - 7 wysp, wiele historii... http://escursione.blog.pl/

    OdpowiedzUsuń